Öğretmenler için

Soru: İlan kayıt formunu doldurunca ilanım hemen yayınlanır mı?

Cevap: İlanınızın site yönetimi tarafından onaylanması gerekir.


Soru:Kayıt formunu doldurdum. Onaylanması ne kadar sürer?

Cevap: İlan başvuruları haftalık görüntülenmektedir. Fakat ilanınızın bir an önce yayınlanmasını isterseniz, iletişim kısmından irtibata geçebilirsiniz.


Soru: İlanım yayınlandı fakat bilgilerimi güncellemek istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: İletişim formunu doldurarak güncellenmesini istediğiniz kısmı belirtiniz.


Soru: Yayındaki ilanımı silmek istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: İletişim formunu doldurarak ilan silme talebinizi belirtiniz.


Soru: İlanım yayınlandı ne kadar süre yayında kalır?

Cevap: İlanınız 6 ay boyunca yayında kalır. Yenilenmesini istediğiniz ilanın süresi dolduğunda tekrar başvuru yapabilirsiniz.


Soru: Mühendislik Fakültesi mezunuyum. Sitenize kayıt yaptırabilir miyim?

Cevap: Sitemizde Matematik ya da Matematik Öğretmenliği mezunu ve özel ders tecrübesi bulunan öğretmenlerimize öncelik tanınmaktadır. Fakat özel ders alanında yeterliliğinize güveniyorsanız değerlendirilmek üzere başvuru formunu doldurabilirsiniz.


Soru: Üniversite son sınıfım. Okulum henüz bitmedi. Sitenize kayıt yaptırabilir miyim?

Cevap: Sitemizde özel ders alanında kendini ispatlamış, tecrübeli öğretmenlerimize öncelik tanınmaktadır. Fakat yeterliliğinize güveniyorsanız değerlendirilmek üzere başvuru formunu doldurabilirsiniz.


Soru: Ankara’nın her yerinde özel ders verebilirim. Başvuru formunda ilçemi “Tüm İlçeler” olarak seçebilir miyim?

Cevap: Öğretmenlerimizin öncelikle ikamet ettiği ve en kolay şekilde ulaşım sağlayabileceği ilçede özel ders vermesi amaçlanmıştır. Bu yüzden profilinizde yalnızca bir ilçe seçebilirsiniz.


Soru: Okula yönelik/sınava hazırlık ya da orta okul/lise öğrencilerine yönelik verdiğim özel derslerin ücretleri birbirinden farklıdır. Nasıl belirtebilirim?

Cevap: Kendinizi tanıtın bölümünde belirtebilirsiniz.


Soru: Sitenizi kullandım ve aldığım hizmetten memnun kaldım. Memnuniyetimi nasıl ifade edebilirim?

Cevap: Sitemizi çevrenize tavsiye ederek daha fazla kişiye ulaşmamıza yardım edebilirsiniz.
Veliler için

Soru: Ders almak istediğim öğretmene nasıl ulaşabilirim?

Cevap: Ders almak istediğiniz öğretmenin ilanı üzerindeki “İlan detayı” butonuna basarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Soru: Dersler öğrencinin mi yoksa öğretmenin mi evinde olur?

Cevap: Özel dersin öğrencinin evinde olması alışılagelmiştir. Bundan farklı bir uygulama olup olmayacağı öğretmenden sorulabilir.


Soru: Hangi öğretmeni seçeceğim konusunda kararsızım. Ne yapmalıyım?

Cevap: Öğretmenden ücretsiz tanıtım dersi talep ederek öğretmeni yakından tanıyabilir, dilerseniz kendisine teşekkür ederek başka bir öğretmen ile yolunuza devam edebilirsiniz.


Soru: En iyi özel ders öğretmenini nasıl seçerim?

Cevap: İlanlarda verilen bilgiler öğretmeni daha fazla tanımanıza yardım eder. En iyi öğretmen, öğrenci ile iyi ilişkiler kuran, ona dersi sevdiren, onun ders dışında kalan zamanını da en verimli şekilde kullanmasını sağlayan öğretmendir diyebiliriz.


Soru: matematikyardim.com web sitesi başarıyı garanti eder mi?

Cevap: Hayır, etmez. Başarı öğrenci ve öğretmenin ortak gayretleri sonucu ortaya çıkacaktır.


Soru: Tanıtım dersi nedir?

Cevap: Tanıtım dersi özel ders alacağınız öğretmeni daha iyi tanımak, öğretmenin öğrenci ile uyum sağladığından emin olmak için planlanmış bir ön derstir. Bu derste öğretmen öğrencinin seviyesini ölçer. Öğrenci ise dönem boyu ders yapacağı öğretmen ile tanışmış, öğretmenin özel dersi işleme stilini daha yakından değerlendirme fırsatı yakalamış olur.


Soru: Özel dersi ne kadar süre almalıyım?

Cevap: Okul sınavlarına yönelik alacağınız özel dersler için bir kaç hafta yeterli olabilirken ÖSYM sınavlarına yönelik alacağınız dersler sene boyunca devam edebilir. Bu yüzden öğrencinin seviyesi ve öğretmenin bu konudaki görüşü özel dersin ne kadar süre alınacağında önemlidir.


Soru: Özel ders faydalı mıdır? Bütün sorunları tek başına çözer mi?

Cevap: Özel ders almak tek başına her zaman her sorunun çözümü olmayabilir. İyi bir özel ders öğretmeni, öğrencinin okul ile yaşadığı sorunu tespit ederek sorunun çözümü için ders dışında kalan vakitlerde de yapılacak şeyleri aile ile paylaşmalıdır.


Soru: Sitenizi kullandım ve aldığım hizmetten memnun kaldım. Memnuniyetimi nasıl ifade edebilirim?

Cevap: Sitemizi veya ders aldığınız öğretmeni çevrenize tavsiye ederek daha fazla kişiye ulaşmamıza yardım edebilirsiniz.